Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Самооцінювання закладу освіти

Дата: 14 липня 2022 о 10:32, Оновлено 14 липня 2022 о 10:34

Аналітична довідка комісії під час проведення самооцінювання

 за напрямом 1  «Освітнє середовище закладу освіти»

Комісія склала цю довідку використовуючи:

  • Спостереження за проведенням навчального заняття у початковій школі (спостерігалося 10 навчальних занять);

  • Самоаналіз вчителями власної професійної діяльності (опрацьовано відповіді 6 вчителів);

  • Опрацювання документів, необхідних для вивчення системи оцінювання здобувачів освіти, та педагогічної діяльності педагогічних працівників закладу освіти;

  •  Вивчення педагогічної діяльність педагогічних працівників закладу освіти.

 

Вимога

Опис досягнень закладу освіти і потреб у вдосконаленні освітньої діяльності та внутрішньої системи забезпечення якості освіти та рівні оцінювання за вимогами

Рекомендації

1.1

Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці

Територія ліцею огороджена доступ у приміщення  сторонніх осіб обмежено. Територія недоступна для несанкціонованого заїзду транспорту. У період карантину в ліцеї при вході здійснюється температурний скринінг Приміщення використовуються раціонально.  За кожним класом закріплений навчальний кабінет, в який приходять вчителі-предметники.  Кабінети початкової школи розміщені в окремому крилі, мають окремий розклад дзвінків, окремі виходи. Гардеробні приміщення замалі.  Навчальні класні кімнати учнів 1-4 класів оформлені за всіма вимогами НУШ. Кожен учень має особисте портфоліо, стенди динамічні та актуальні, наявні куточки настрою та ранкових зустрічей, правила класу. 

У закладі освіти раціонально використовується кожне приміщення. Середня наповнюваність класів- 25,5 учня. Площа класних приміщень не відповідає вимогам площі на одну дитину.

В ліцеї організовано навчання 5 інклюзивних класів, в яких навчається 5 дітей з ООП. Для відпочинку, усамітнення  та корекційно-розвивальних  занять облаштована ресурсна кімната, яка забезпечена великою кількістю роздаткового матеріалу, розвиваючих ігор та тренажерів.

Педагогічні працівники незабезпечені  персональними робочими місцями, використовують приміщення учительської ( для вчителів початкових класів та старших окремі учительські).

Є недостатня кількість місць для відпочинку здобувачів освіти та персоналу.

Повітряно-тепловий режим та освітлення навчальних приміщень відповідає санітарним вимогам. Здійснюється щоденне вологе прибирання усіх приміщень. Приміщення їдальні, столи, стільці, місця для видачі готових страв чисті та регулярно миються. Обладнання відповідає сучасним вимогам.  Питний режим дотримується кожним учнем індивідуально, відповідно до карантинних вимог. Більша частина батьків 97,3% та 59,4% учнів із числа опитуваних задоволені харчуванням в ліцеї.

Лише 11% учнів із числа опитуваних не користуються послугами шкільної їдальні.

В урочний та позаурочний час здобувачі освіти мають можливість використовувати спортивний зал, в якому комфортно займатись і взимку, і влітку (є сучасна система опалення), а також спортивні майданчики ( окремо для старших та молодших школярів).

 Облаштовані туалетні кімнати для хлопців та дівчат, працівників закладу. Наявні умивальники, вода, мило, туалетний папір, паперові рушники. У корпусі початкової школи та у корпусі зі спортзалом організовано підігрів води. 

За результатами анкетування 77% учнів оцінили облаштування освітнього середовища за найвищим балом, 23% - в цілому задоволені облаштуванням; щодо результатів анкетування батьків – 75% поставили найвищий бал і 24% - в цілому задоволені облаштуванням.

 Працівники  дотримуються вимог щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки. 75% опитаних учнів повідомили що їм регулярно інформують  щодо правил охорони праці, техніки безпеки та пожежної безпеки.

Для педпрацівників у 2021році проведено семінар-тренінг з питань надання першої домедичної допомоги (вчителі отримали відповідні сертифікати).

У закладі освіти розроблено алгоритм дій у разі нещасного випадку з учасниками освітнього процесу і 93,5% про них знають та дотримуються. 

У ліцеї обладнано зовнішній та внутрішній відеонагляд. У закладі постійно здійснюються заходи щодо покращання матеріально-технічного стану приміщень та створення комфортних умов перебування для учнів та вчителів. У кабінетах початкової школи за вимогами НУШ є осередки. Стіни класних  приміщень ліцею використовуються в навчальних цілях, стіни коридорів в більшості оформлені у відповідності до кольористики НУШ.

У ліцеї організовано доступ до мережі Інтернет, облаштовано два комп’ютерні класи сучасними комп’ютерами. 72% здобувачів освіти, за результатами опитування інформовані про безпечне користування Інтернетом, проте 12,5% стверджують, що жодних засобів не проводиться.

В ліцеї обладнано відповідно до сучасних вимог кабінет хімії, географії.

54% класних кімнат забезпечені телевізорами або проекторами. Для освітнього процесу педагоги використовують мультиборд.

У ЗО облаштована бібліотека,однак 46,9% відвідують її тільки для отримання необхідної літератури та підручників , 18% для самопідготовка, консультацій, проектної роботи і 43,8% не користуються бібліотекою (за результатами анкетування) 

Пропозиції щодо оцінювання за критерієм 1.1:

ДОСТАТНІЙ РІВЕНЬ








 

Є необхідність у переобладнанні існуючих гардеробів у сучасні індивідуальні шафки.

Добудова корпусу ліцею для збільшення кількості класних приміщень. 






 

Створення обладнаних місць відпочинку.






 

Провести роботу із залучення 100% кількості учнів до здорового харчування.



















 

Створити технічні засоби та інші інструменти контролю за безпечним користуванням мережею Інтернет.

Збільшити кількість сучасно обладнаних кабінетів.

Бібліотекарю проводити бесіди, заходи з метою популяризації читання різноманітної літератури та залучення учнів до бібліотеки

1.2. Створення освітнього середовища вільного від будь-яких форм насильства і дискримінації

В ліцеї розроблено та затверджено план заходів щодо протидії булінгу (цькуванню). Проведено бесіди для педагогічних працівників із залученням відповідних органів та фахівців. 71% педагогічних працівників підтвердили, що у ЗО просвітницька робота для учасників освітнього процесу з метою попередження, виявлення ознак булінгу (цькування) та запобігання його проявам. 90,6% опитаних учнів відзначили, що фізичного насильства,побиття,завдання шкоди здоров’ю не виявлено, 81,3% - не зазнавали психологічного насилля і 90,6% - не зазнавали економічного насилля. Однак за результатами анкетування 40,6% опитаних учнів не звертались по допомогу. 40% стверджують, що при  їх звернення по допомогу ніхто нічого не зробив, а 37.5% - що булінг відносно нього припинився

Правила поведінки здобувачів освіти затверджені та оприлюднені, розміщені в більшості класних приміщеннях. 68,8% учнів за результатами опитування ознайомлені з правилами поведінки у ЗО і 6,3% стверджують, що правила оприлюднені але він їх не дотримується. 

З результатами опитування 78,2% учнів та 98% педагогів вважають освітнє середовище закладу безпечним і психологічно комфортним






 

Пропозиції щодо оцінювання за критерієм 1.1:

ДОСТАТНІЙ РІВЕНЬ






 

Необхідно провести роз’яснювальну роботу психологом та педагогами про необхідність повідомляти про будь-які прояви булінгу чи насилля, активізувати роботу із запобігання булінгу.

Практичному психологові проводити систематичну роботу з запобігання проявів насильства та проводити постійний моніторинг (анонімне анкетування) щодо даного питання.

1.3

Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору

У закладі не достатньо забезпечено архітектурну доступність до будівлі. Наявна ресурсна кімната для дітей з ООП, яка призначена та використовується для надання (проведення) індивідуальних психолого-педагогічних та корекційно розвиткових занять, психологічного розвантаження, формування навичок самообслуговування. У ліцеї 5 дітей здобувають освіту за індивідуальним навчальним планом. Кількість дидактичних засобів  задовольняє освітні потреби ученів з ООП. Батьки залучаються до розроблення індивідуальної програми розвитку. Кожній дитині з ООП призначено асистента вчителя. У закладі працює практичний психолог щодо психологопедагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами та логопед, який проводить корекційно розвиткові заняття. 

Ліцей тісно співпрацює з інклюзивно-ресурсним центром: проводяться семінари, навчання, консультації.

 На основі спостережень за навчальними заняттями встановлено, що в ЗО формуються навички здорового способу життя та екологічно доцільної поведінки здобувачів освіти під час викладання окремих предметів (курсів). Оформлення приміщень ліцею має навчальну, пізнавальну, мотивуючу та розвивальну спрямованість. За результатами опитування, здобувачі освіти відмічають, що під час навчання та проведення позаурочних заходів постійно використовуються спортивна зала та спортивний інвентар, часто використовується візуалізація корисної інформації, мультимедійне обладнання, комп’ютерна техніка, мультиборд.

Пропозиції щодо оцінювання за критерієм 1.1:

ВИСОКИЙ РІВЕНЬ

Забезпечити доступність до навчальних приміщень будівлею пандуса 

За напрямом « Освітнє середовище закладу освіти» – ДОСТАТНІЙ РІВЕНЬ

Аналітична довідка

 комісії під час проведення самооцінювання 

 за напрямом 2 «Система оцінювання здобувачів освіти»

Комісія склала цю довідку використовуючи:

  • Спостереження за проведенням навчального заняття у початковій школі (спостерігалося 10 навчальних занять);

  • Самоаналіз вчителями власної професійної діяльності (опрацьовано відповіді 6 вчителів);

  • Опрацювання документів, необхідних для вивчення системи оцінювання здобувачів освіти, та педагогічної діяльності педагогічних працівників закладу освіти;

  •  Вивчення педагогічної діяльність педагогічних працівників закладу освіти.

Вимога/ правило

Опис вимоги за критеріями на підставі результатів проведених спостережень, опитувань, вивчень.

Рекомендації

2.1.1

Учні отримують від педагогічних працівників

Інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання результатів навчання.

У ході спостережень за навчальним заняттями, освітнім середовищем, вивченням веб-сайту школи виявлено, що визначення рівня досягнень учнів у навчанні здійснюється відповідно до діючої системи оцінювання  визначеної Міністерством освіти та науки України. 67% вчителів адаптують критрії МОН до умов роботи закладу, 22% -використовують виключно рекомендації МОН , і лише 10 % - розробляють власні критерії.У закладі здебільшого не оприлюднені критерії, правила та процедури оцінювання навчання учнів на стендах у класних кімнатах.
Виходячи із слів заступника директора критерії оцінювання, оголошується в усній формі на батьківських зборах.

 Вивчаючи веб-сайт закладу освіти інформації про критерії оцінювання, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень не виявлено критерії оцінювання  рівня знань з усіх предметів початкової, старшої та основної школи.  З опитування батьків видно, що 60,6% респондентів завжди отримують інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання результатів навчання дітей, 22%  - переважно отримують, 4,6% - ніколи не отримують цю інформацію.

 

Пропозиції щодо оцінювання: Вимагає покращення

Педагогічному колективу забезпечити систематичне ознайомлення усіх учасників освітнього процесу із критеріями, правилами та процедурами оцінювання навчальних досягнень.

Оприлюднити вчителям критерії, правила та процедури оцінювання результатів навчання учнів на веб-сайтах школи, у навчальному закладі на стендах у класних кімнатах.

 Систематично інформувати учнів та їх батьків про критерії оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, проводити роз’яснювальну роботу з цього питання.

Вчителям розробити критерії, правила та процедури оцінювання результатів навчання по кожному предмету та за різні види робіт.

2.1.2

Система оцінювання результатів навчання учнів у закладі освіти сприяє реалізації компетентнісного підходу до навчання.

62,5% учнів проінформовані про критерії оцінювання від учителів на початку навчального року, 37,5% - під час виконання різних видів робіт.

Із самоаналізу вчителів власної педагогічної діяльності можна зробити висновок, що всі вчителів усно на початку року ознайомлюють учнів з критеріями оцінювання . Спостерігаючи за навчальними заняттями, особливо в початкових класах, можна зробити висновок, що вчителі достатньо акцентують увагу на досягненнях учнів, підтримують бажання вчитися. Оцінювання здійснюється на засадах компетентісного підходу. Велика увага приділяється самооцінюванню та взаємооцінюванню. На відвіданих заняттях постійно прослідковувалося заохочування учнів до самоаналізу, порівняння власних досягнень учня на даному етапі і його попередніми успіхами, простежувалося застосування формувального оцінювання, яке б стимулювало учнів .
70%Мвчителів оцінюють результати  навчання відповідно до критеріїв, які гуртуються на комптентнісному підході.
Значна частина вчителів оприлюднює критерії оцінювання результатів навчання на даному уроці. 50% вчителів забезпечують зворотний зв’язок щодо якості виконання завдань.

Пропозиції щодо оцінювання: Достатній рівень

Спрямовувати оцінювання результатів навчання та індивідуальний поступ учня. Давати учням можливість вибору рівня навчальних знань і напрямів навчальної діяльності. Оцінювати результати навчання учнів , відповідно до розроблених критеріїв які здійснюються на компетентнісному підході..

2.1.3.

Учні вважають оцінювання результатів навчання справедливим,

Неупередженим, об’єктивним,

Доброчесним.

Преважна більшість батьків вважають, що вчителі справедливо оцінюють навчальні досягнення їхніх дітей. Більшість опитаних учнів вважають, що вчителі справедливо, об’єктивно і доброчесно оцінюють їх результати навчання, а щодо доброчесності половина респондентів відповіли «так» і лише 9 % здобувачів освіти зазначили, що вчителі здебільшого оцінюютьнесправедливо.

 58% учнів стверджують, що учителі ще до початку оцінювання завжди пояснюють критерії оцінювання за виконані завдання. Майже усі школярі стверджують, що здійснюють самооцінювання результатів своєї роботи під час занять

Пропозиції щодо оцінювання: Достатній рівень

Систематично інформувати учнів та батьків про оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, проводити роз’яснювальну роботу з цього питання.

Ширше впроваджувати самооцінювання і взаємооцінювання здобувачів освіти

Пропозиції щодо оцінювання за вимогою 2.1: Достатній рівень

2.2.1. 

У закладі освіти

здійснюється аналіз результатів навчання учнів.

З аналізу протоколів засідань педрад, наказів директора з’ясувалося, що в школі регулярно проводяться моніторинг якості знань учнів.
У закладі освіти є перспективного плану внутрішнього

моніторингу результатів навчання здобувачів освіти.. Лише на педраді №3 від            слухалось питання «Про моніторинг навчальних досягнень учнів». За підсумками цього моніторингу здійснився дужедетальний аналіз

результатів навчання здобувачів освіти.

На засіданнях педрад розглядаються питання вивчення стану викладання окремих дисциплін і рівень навчальних досягнень з цих предметів.
Слід зазначити, що процедура проведення моніторингу у ліцеї описано у Положенні про моніториг якості знань учнів.
Заступник директора зазначає, що моніторинг навчальних досягнень проводиться в кінці кожного семестру. Після дистанційного навчання не завжди проводиться такий моніторинг.

Пропозиції щодо оцінювання: Достатній рівень

 

 

.  Адміністрації школи здійснювати аналіз результатів моніторингу навчальних досягнень учнів (у динаміці) із метою прийняття управлінських рішень, спрямованих на забезпечення якості підвищення якості освітнього процесу.


 

2.2.2.

У закладі освіти впроваджується система формувального оцінювання.

Вивчення документації  (протокол засідання педради №1 від 30.08.21) показало, що у початкових класах застосовують вербальне оцінювання учнів 1 – 2 класі, та рівневе для учнів 3 – 4 класів, важливим інформаційним джерелом щодо вивчення досягнень учнів 1 – 4 класів є учнівське портфоліо та свідоцтво досягнень. Преважна більшість вчителів використовує поточні і підсумкові оцінювання знань та вмінь здобувачів освіти використовують критерії, запропоновані МОН, а частково - розробляють самостійно для кожного виду оцінювання.
Вчителі 1 – 4 класів використовують формувальне оцінювання здобувачів освіти, стараються відстежувати у своїй роботі особистісний поступ учнів.

75% учителів школи аналізують рівень засвоєння учнями навчальних тем , визначають сильні та слабкі сторони у засвоєнні програмового матеріалу.

Пропозиції щодо оцінювання: Достатній рівень

Адміністрації навчального закладу забезпечити проведення для педагогів закладу освіти циклу заходів

(тренінги/навчання/семінари/майстер-класи) щодо використання системи

оцінювання як інструменту відстеження індивідуального поступу учня.

Усім вчителям початкової школи активніше впроваджують у педагогічну діяльність використання формувального оцінювання, спрямованого на реалізацію компетентісного підходу що допоможе відстежувати та аналізувати особистісний поступ учнів.

Пропозиції щодо оцінювання за вимогою 2.2: достатній рівень 

2.3.1.

Заклад освіти сприяє формуванню в учнів відповідального ставлення до результатів навчання.

Заклад освіти сприяє формуванню в учнів відповідального ставлення до результатів навчання. Вчителі надають учням необхідну допомогу в навчанні. Майже всі учні з опитуваних стверджують, що вчителі підтримують, допомагають і вірять в успіх. 67% опитаних учнів стверджують, що відповідально ставляться до отримання знань, усвідомлюють їх важливість для подальшого життя. Аналогічно 84% школярів вважають, що результат навчання залежить виключно від їх праці і 68% думають, що результат залежить від рівня викладання.

Школярі отримують можливість вибору рівня навчальних завдань і необхідну допомогу з боку вчителів.

Педагоги та адміністрація школи прислуховується до думки учнів. У школі активно працює учнівське самоврядування.. Діти при підтримці педагога-організатора впроважують цікаві проекти та заходи. Наприклад: спортивні змагання, виховні заходи.

Учителям надавати всебічну допомогу здобувачам освіти у вихованні їхньої відповідальності до навчання: чітко визначати мету навчанні, орієнтувати учнів на прикладний характер навчання, ставити проблемні питання, формувати критичне мислення. Надавати школярам свободу вибору.

Проводити у закладі освіти профорієнтаційну роботу, підтримувати роботу учнівського самоврядування.

2.3.2.

Заклад освіти забезпечує самооцінювання та взаємооцінювання результатів навчання.

Більшість опитаних учнів стверджують, що здійснюють самооцінювання результатів своєї роботи під час навчальних занять. При анкетуванні майже 20% учнів зазначають, що самооцінювання проводиться дуже рідко, і 54% - що здебільшого так. 42% вчителів зазначають, що практикують самооцінювання і 32% - взаємооцінювання. І 51% застосовують прийоми формувального оцінювання.

Аналізуючи  спостереження за навчальними заняттями можна зазначити, що всі вчителі початкових класів і значна частина вчителів старших класів застосовують прийоми самооцінювання та взаємооцінювання учнів.

Пропозиції щодо оцінювання: Достатній рівень

Активніше впроваджувати систему самооцінювання та взаємооцінювання. 

Вчителям-предметникам розробити шкалу самооцінювання і шкалу взаємооцінювання здобувачів освіти. Наприклад: « - мені ще варто попрацювати, - я тренуюсь, - мені вдається».

Пропозиції щодо оцінювання за вимогою 2.3: Достатній рівень

 

Пропозиції щодо оцінювання  за напрямом 2:  ДОСТАТНІЙ РІВЕНЬ

Аналітична довідка довідка

 комісії під час проведення самооцінювання

 за напрямом 3 «Педагогічна діяльність педагогічних працівників»   

Комісія склала цю довідку використовуючи:

  • Спостереження за проведенням навчального заняття у початковій школі (спостерігалося 10 навчальних занять);

  • Самоаналіз вчителями власної професійної діяльності (опрацьовано відповіді 6 вчителів);

  • Опрацювання документів, необхідних для вивчення системи оцінювання здобувачів освіти, та педагогічної діяльності педагогічних працівників закладу освіти;

  •  Вивчення педагогічної діяльність педагогічних працівників закладу освіти.

Вимога/ правило

Опис вимоги за критеріями на підставі результатів проведених спостережень, опитувань, вивчень.

Рекомендації

3. 1.1

Педагогічні працівники планують свою діяльність, аналізують її результативність











 

У всіх учителів ЗО наявні календарно -тематичні плани. КТП відповідають освітній програмі закладу, навчальним програмам, державним стандартам загальної середньої освіти. При розробці КТП 90%опитаних педагогів користуються рекомендаціями МОН; 39% використовують власний досвід і 67% зразки, що пропонуються фаховими виданнями. У ході роботи практично усі вчителі ЗО аналізують виконання календарно - тематичного планування за попередній рік і вносять корективи у КТП на наступний рік. При аналізі враховуються контингент і особливості класів, зміни в освітній програмі, враховуються умови роботи з використанням технологій дистанційного навчання. Втручання у процес розроблення КТП з боку керівництва не відчуває жоден педагог.

Пропозиції щодо оцінювання: Високий рівень

У кінці навчального року вчителям самостійно або на засіданнях методичних об’єднань проводити аналіз реалізації календарно-тематичного планування та визначати напрями його коригування.





 

 

3.1.2 

Педагогічні працівники застосовують освітні технології, спрямовані на формування в учнів ключових компетентностей та умінь, спільних для всіх компетентностей







 

Переважна більшість вчителів використовують у своїй роботі під час проведення навчальних занять технології, спрямовані на оволодіння учнями ключовими компетентностями. Відбувається розвиток насамперед таких компетентностей: спілкування державною мовою, математична компетентність (не тільки на уроках математики), компетентності у галузях природничих наук, інформаційно - комунікаційна. На відвіданих уроках меншою мірою спостерігався розвиток таких ключових компетентностей, як інформаційно-комунікаційна компетентність,  підприємливість та фінансова грамотність.

    У змісті домашніх завдань менше половини вчителів використовують завдання, спрямовані на оволодіння учнями ключовими компетентностями. 

Пропозиції щодо оцінювання: Достатній рівень

Обговорити проблему впровадження компетентнісного підходу на засіданнях педагогічної ради. 

 У календарно-тематичних планах, навчальних програмах учителів передбачити види робіт, спрямовані на розвиток оволодіння учнями ключовими компетентностями.

Керівнику навчального закладу забезпечити проведення методичних заходів (майстер-класи, семінари практикуми, тренінгові програми) для педагогів із питань застосування освітніх технологій, спрямованих на оволодіння здобувачами освіти ключовими компетентностями та наскрізними вміннями та налагодження ефективної

взаємодії «вчитель-учень».

3.1.3

Педагогічні працівники беруть участь у формуванні та реалізації індивідуальної освітньої траєкторії учнів (у разі потреби)

Учителі закладу беруть участь у формуванні та реалізації індивідуального поступу учнів. їх освітніх траєкторій.

Метою розроблення індивідуальної освітньої траєкторії є врахування індивідуальних особливостей, здібностей та розвиток дитини.

 У навчальному закладі організовано навчання за індивідуальними планами для  5 учнів.

 

Пропозиції щодо оцінювання: Достатній рівень

Виявити дітей, які потребують побудову індивідуальної освітньої траєкторії, і визначити актуальний стан навчальних досягнень та інтелектуально-емоційного розвитку цих дітей. У цій справі має допомогти шкільний психолог. 

Планувати індивідуальну освітню траєкторію: формулювати цілі розвитку дитини, опис очікуваних результатів проходження дитиною індивідуальної освітньої траєкторії та «контрольних точок» відстежування успішності її реалізації..

3.1.4

 

Педагогічні працівники створюють та/або використовують освітні ресурси (електронні презентації, відеоматеріали, методичні розробки, вебсайти, блоги тощо)

Педагогічні працівники використовують як власні освітні ресурси (презентації, дидактичні матеріали тощо), так і друковані та електронні джерела. Як свідчать результати анкетування, педагоги поширюють власний досвід, розміщуючи публікації на веб-сайті закладу (19%), у блогах та професійних спільнотах соціальних мереж

(6% і 5%), у матеріалах та/або виступах конференцій (майже 13%); на освітніх онлайн-платформах (10%). Майже 36% педагогів не мають оприлюднених розробок.

   Системною в ЗО є робота щодо використання дистанційного навчання. Для здійснення ефективного дистанційного навчання розробляються уроки в

Google Classroom. Zoom, ,  відеоуроки..

Пропозиції щодо оцінювання: Вимагає покращення


 

На веб-сайті закладу освіти у розділі «Вчителі» створити категорію, на якій розміщувати розробки, освітні ресурси, створені вчителями. Це буде сприяти розвитку іміджу школи та професійному вдосконаленню педагогів.


 

3.1.5

Педагогічні працівники сприяють формуванню суспільних цінностей в учнів у процесі їх навчання, виховання та розвитку

У ході спостереження за проведенням навчальних занять з’ясовано, що переважна більшість педагогів спрямовує зміст навчального матеріалу на виховання в учнів патріотизму, поваги до державної мови, культури, законів; третина – розвиває в учнів загальнолюдські цінності (соціальну емпатію, толерантність, інклюзивну культуру); багато вчителів розвивають в учнів

навички співпраці та культуру командної роботи і дотримуються гігієни навчання (вправи для збереження зору, постави, пальчикова гімнастика). Усі педагоги початкових класів проводять фізкультхвилинки.

Це дає підстави зробити висновок, що педагоги закладу використовують потенціал стратегій і технологій, методів, прийомів навчання з метою формування ключових компетентностей

учнів.

Пропозиції щодо оцінювання: Високий рівень

Усім вчителям розвивати в учнів навички співпраці та культуру командної роботи. Це питання можна розглянути в структурі методичної роботи, присвятити йому засідання методичних об’єднань вчителів. Заслуговує на увагу створення творчої або проблемної групи вчителів, які б  реалізовували цей напрям роботи.

3.1.6

 

Педагогічні працівники використовують інформаційно-комунікаційні (цифрові) технології в освітньому процесі

У закладі реалізовані всі передумови ефективного використання ІКТ педагогічними працівниками створено необхідну матеріальну базу, наявні комп’ютери, проектори,телвізори, принтери доступ до мережі Інтернет.

 Можна зробити висновок, що всі вчителі використовують ІКТ в освітньому процесі.

У формі самоаналізу всі вчителі зазначили, що під час педагогічної діяльності використовують освітні ресурси (презентації , аудіо та відеозаписи) та розробляють власні, як паперові, так і електронні (презентації, тести, наочність).

Однак педагоги під час проведення навчальних занять не використовували власні освітні ресурси. 


 

Більше залучати учнів до пошуку відповідей в ресурсах мережі Інтернет при виконанні домашніх завдань.

 Вчителям створювати власні освітні платформи та активно використовувати їх на навчальних заняттях.

Пропозиції щодо оцінювання: Достатній рівень

Пропозиції щодо оцінювання за вимогою 3.1: Достатній рівень

3.2.1

Педагогічні працівники забезпечують власний професійний розвиток і підвищення кваліфікації, у тому числі щодо методик роботи з особами з особливими освітніми потребами

Педагогічні працівники ЗО забезпечують власний професійний розвиток, обираючи різні форми підвищення професійної кваліфікації (курси ЛІППО – 87%, самоосвіта – 64%, методичні семінари –38%, тренінги, майстер-класи, вебінари –48%, конференції –22%, онлайн-курси – 67%). Що стосується тематики для професійного зростання за останні 5 років, педагоги найчастіше обирали методичні аспекти викладання предметів та курсів (58%), використання інформаційно-комунікаційних технологій в освіті (60%), форми організації освітнього процесу (61%), психологічні особливості роботи зі здобувачами освіти різних вікових категорій (16%), інклюзивне навчання(48%). На засіданнях педагогічних рад  вивчається питання підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педпрацівників. Вивчають стан викладання певних предметів..  

Пропозиції щодо оцінювання: Високий рівень


 

Сприяти з боку керівництва закладу освіти у проходженні вчителями початкових класів сертифікацїі.

 Важливо впроваджувати підвищення кваліфікації педагогічних працівників у межах закладу  на засіданнях науково-методичних семінарів з таких тем: психолого-фізіологічні особливості учнів певного віку, основи андрагогіки, створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, особливості (специфіка) інклюзивного навчання, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами.

3.2.2

Педагогічні працівники здійснюють інноваційну освітню діяльність, беруть участь в освітніх проєктах, залучаються до роботи як освітні експерти

Окремі працівники здійснюють інноваційну освітню діяльність та експертну діяльність у сфері повної загальної середньої освіти .Двоє учителів залучаються до роботи як освітні експерти, одна учителька залучається до супервізійної роботи НУШ.

 

Зі слів заступника директора в закладі освіти в інноваційну діяльність (освітні проєкти, дослідно-експериментальна робота) вносяться пропозиції та корективи.

Пропозиції щодо оцінювання: Високий рівень


 

Інноваційну роботу реалізовувати через дослідно-експериментальну роботу в закладі освіти. ..

3.3.1

Педагогічні працівники діють на засадах педагогіки партнерства

53,1% опитаних учнів вважають, що їхня думка завжди і повною мірою враховується в освітньому процесі, 37,5% - враховується з окремих предметів,9,4% вважають, що вчителі нав’язують свою думку. У ЗО утворено раду учнівського самоврядування представники якого залучаються до оформлення та дизайну навчальних кабінетів та інших приміщень, вибору тематики гуртків, організації дозвілля тощо. За результатами спостереження за навчальними заняттями переважна більшість педагогічних працівників використовують форми роботи, спрямовані на формування партнерських взаємин зі здобувачами освіти, застосовують особистісно орієнтований підхід.

Пропозиції щодо оцінювання: Високий рівень


 

Для забезпечення необхідного розвитку дитини будувати освітній процес на засадах педагогіки партнерства між усіма учасниками освітнього процесу. Забезпечення особистісно орієнтованого підходу в навчанні має бути наскрізним і стосуватись не тільки проведення навчальних занять.

Розглянути питання особистісно орієнтованого підходу до навчання на засіданнях педради. Вивчити успішні практики впровадження особистісно орієнтованого підходу . 


 

3.3.2

 Педагогічні працівники співпрацюють з батьками учнів з питань організації освітнього процесу, забезпечують постійний зворотній зв'язок


 

Загалом у закладі освіти налагоджена комунікація педагогів та батьків. Це підтверджують результати анкетування як батьків, так і педагогів. Форми взаємодії, які використовуються найчастіше: індивідуальне спілкування (81%), батьківські збори (73%). Це підтверджується відповідями батьків щодо способів отримання інформації про діяльність закладу освіти. У розв'язанні проблемних ситуацій досить значна частина батьків (92,6%) розраховують на допомогу класного керівника, 27%- на директора, 12%- його заступника, 7,4% - на шкільного психолога. 13% - на педагогів. Батьки добре проінформовані про діяльність закладу, інформацію одержують на батьківських зборах, від класного керівника, через спільноти в соцмережах та через сайт школи. Питання і проблеми комунікування з батьками періодично розглядаються .

100% вчителів комунікують з батьками школярів через індивідуальне спілкування ,55%-через батьківські збори.

 У ЗО впроваджено співпрацю з усіма батьками. Співпраця відбувається у різних формах: класні збори, індивідуальні консультації, лекції, тренінги, майстер-класи, що сприяє налагодженню партнерських взаємин. Забезпечується зворотній зв'язок. Більшість батьків задоволені комунікацією між учасниками освітнього процесу.

Пропозиції щодо оцінювання: Високий рівень

Організувати комбіновані форми спілкування батьків зі школою, коли вчитель пропонує час для спілкування, а батьки через веб-форму реєструються на зустріч, водночас маючи можливість поставити запитання вчителю.

 

Проводити батьківські збори онлайн за допомогою інтерактивних Інтернет-платформ.

 

Частіше проводити загальні шкільні батьківські збори.

 

Запрошувати на батьківські збори представників адміністрації, шкільного психолога.

3.3.3

 

У закладі освіти існує практика педагогічного наставництва, взаємонавчання та інших форм професійної співпраці

Педагогічні працівники закладу освіти надають методичну підтримку колегам, обмінюються досвідом. Усі педпрацівники є активними учасниками міжшкільних методичних об’єднань. 81% педагогів задоволені психологічним кліматом ;

19% педагогів вважають, що співпраця у колективі є ситуативною.

У ЗО та стверджують, що у школі створені всі умови для співпраці.67,7% педагогічних працівників цілком задоволені освітнім середовищем та умовами праці у заклшшь9борраді;29%-переважно задоволені, 3,3%-переважно незадоволені.

Пропозиції щодо оцінювання: Високий рівень

Створити творчі групи з реалізації проєктної, дослідно-експериментальної роботи, планування освітньої діяльності тощо. Проводити тренінги з питань налагодження командної роботи, розглянути це питання на нарадах при директорові. Напрацьовані спільні публікації або розробки розмістити на сайті закладу освіти. 

Організувати взаємовідвідування в межах методичного об’єднання вчителів та між учителями різного фаху.

Пропозиції щодо оцінювання за вимогою 3.3: високий   рівень

3.4.1. Педагогічні працівники під час провадження педагогічної та наукової (творчої) діяльності дотримуються академічної доброчесності













 

3.4.2 

Педагогічні працівники сприяють дотриманню академічної доброчесності учнями

Результати спостереження за проведенням навчальних занять свідчать про те, що лише 33% вчителів вказують джерело інформації, авторство. Але при цьому під час уроку більшість педагогів акцентують увагу на цінності самостійного виконання завдань. І лише 9,7% вчителів добирають завдання/вправи, що унеможливлюють списування.

При використанні освітніх ресурсів більшість учителів закладу освіти дотримуються принципів та визначених законом правил академічної доброчесності.

За результатами анкетування педагогічних працівників для забезпечення академічної доброчесності у своїй професійній діяльності 70% педагогів при використанні інформації завжди вказують використане джерело й 70% оцінюють  результати навчання учнів об’єктивно і неупереджено. Більшість педагогів проводять бесіди відповідної тематики з учнями та їхніми батьками. 

Пропозиції щодо оцінювання: Високий рівень

 

Результати анкетування педагогічних працівників свідчать про те, що для того, щоб запобігати випадкам порушень академічної доброчесності серед учнів переважна більшість педагогів проводять бесіди щодо дотримання академічної доброчесності; більшість учителів знайомлять учнів з основами авторського права. 

Переважна більшість учнів під час анкетування  зазначили, що з ними проводяться бесіди про важливість дотримання академічної доброчесності: неприпустимість списування та плагіату, необхідності вказувати джерела інформації, які використовуються тощо. Хоча при цьому має місце нерегулярність проведення таких заходів.

Пропозиції щодо оцінювання: Достатній рівень


 

Неухильно дотримуватись принципів академічної доброчесності та власним прикладом демонструвати важливість дотримання норм академічної доброчесності у педагогічній діяльності.

Інформувати учнів про необхідність дотримання академічної доброчесності. Це має відбуватись наскрізно: під час проведення навчальних занять, у позаурочних заходах.

 Спрямовувати зміст завдань під час проведення навчальних занять на творчу та аналітичну роботу учнів, ставити проблемні питання, на які немає готової відповіді в підручнику чи інших джерелах.

 





 

Створити комісію з

питань дотримання академічної доброчесності, куди входитимуть

представники Ради школи, учнівського самоврядування та

педагогічного колективу. 

У закладі освіти розробити та

затвердити Положення про академічну доброчесність.

                                                                           

Пропозиції щодо оцінювання за напрямом 3:  ДОСТАТНІЙ РІВЕНЬ

Аналітична довідка комісії під час проведення самооцінювання

 за напрямом 4    «Управлінські процеси закладу освіти»

Комісія склала цю довідку використовуючи:

  • Спостереження за проведенням навчального заняття у початковій школі (спостерігалося 10 навчальних занять);

  • Самоаналіз вчителями власної професійної діяльності (опрацьовано відповіді 6 вчителів);

  • Опрацювання документів, необхідних для вивчення системи оцінювання здобувачів освіти, та педагогічної діяльності педагогічних працівників закладу освіти;

  •  Вивчення педагогічної діяльність педагогічних працівників закладу освіти.

 

Вимога

Опис досягнень закладу освіти і потреб у вдосконаленні освітньої діяльності та внутрішньої системи забезпечення якості освіти та рівні оцінювання за вимогами

Рекомендації

4.1. 

Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань

У закладі освіти схвалено педагогічною радою стратегія розвитку школи на 2022-2025 роки Під час анкетування педагогічних працівників лише 22,6% зазначили, що розробляли цей документ. У стратегії розвитку визначено місію та візію закладу, головну мету та завдання, основні принципи діяльності. У стратегії є чіткий аналіз діяльності, а саме: глибокий SWOT-аналіз, який відображає чітку організацію освітнього процесу в закладі освіти.

Річний план роботи схвалений рішенням педагогічної ради (протокол №1 від 31.08.2021 р.), функціонування якої спрямовується на його реалізацію, враховує освітню програму, спрямований на реалізацію Стратегії розвитку. У розробленні річного плану роботи закладу освіти брали участь 58% педагогічних працівників.

Представники учнівського самоврядування частково залучаються до розроблення річного плану роботи та його реалізації. Переважна більшість – 87% педагогічних працівників закладу освіти вважають, що педагогічна рада функціонує систематично й ефективно, переважно фунціонує систематично та ефективно, рішення приймаються колегіально і демократично, 13% -  педагогічна рада функціонує системно, але помітна відсутність активності у педагогічних працівників під час прийняття.  65% - вважає, що діяльність педагогічної ради підсилює управлінську діяльність.

У закладі освіти розроблено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, яке схвалене рішенням педагогічної ради (Протокол №1 від 30.09.2021р.)  затверджене наказом директора) та розміщене на сайті закладу освіти. Під час опитування лише 10% вчителів брали участь у розробці даного Положення. У Положенні висвітлено структуру внутрішньої системи забезпечення якості освіти, стратегію та процедури забезпечення якості освіти. Відповідно до річного плану роботи, керівництвом закладу проведено оцінку якості організації контроль роботи молодих та новопризначених учителів, вивчення роботи педагогів, які атестуються, стану організації роботи з охорони життя та здоров’я учасників освітнього процесу, стану викладання навчальних предметів, результативність роботи вчителів з обдарованими учнями, моніторинг річного оцінювання, аналіз участі педагогів у методичних заходах. Комплексне самооцінювання освітніх та управлінських процесів було проведено у закладі освіти у 2021-2022 навчальному  році. (наказ «Про проведення анкетування учасників освітнього процесу», наказ «Про підсумки моніторингу внутрішньої системи забезпечення якості освіти». За підсумками проведеного самооцінювання, проаналізовані сильні та слабі сторони діяльності закладу освіти.

Керівництвом закладу освіти вживаються заходи для покращення стану матеріально-технічного забезпечення навчальних приміщень. Щорічно подаються пропозиції до проєкту бюджету по загальному фонду на наступний рік. 










 

Пропозиції щодо оцінювання: Високий рівень








 

Необхідно вдосконалити структуру та зміст річного планування роботи закладу освіти з урахуванням усіх стратегічних цілей розвитку закладу освіти. Систематично залучати педагогічних працівників до проведення педагогічних рад (прийняття рішень),













 

Адміністрації: запровади щорічне комплексне самооцінювання за чотирма напрямами. Розробити програму внутрішнього моніторингу, при цьому керуватися наказом МОН України від 16 січня 2020 року №54 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу якості освіти». Задля підвищення якості освітньої діяльності потрібно звернути увагу на аналіз отриманої інформації та ухвалити на його основі обгрунтовані управлінські рішення.

4.2. Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм

Керівництво закладу освіти створює сприятливі відносини довіри, прозорості та дотримання етичних норм, про що свідчать результати опитування учнів: Частка учасників освітнього процесу, які задоволені загальним психологічним кліматом у закладі освіти і діями керівництва щодо формування відносин довіри та конструктивної співпраці між ними: Учні: цілком психологічно комфортно – 46,9%, в основному безпечно та психологічно комфортно, 31,3%, здебільного в безпеці, мені психологічно не комфортно – 15%, отже 78,2% учням безпечно та комфортно в закладі освіти. Батьки: так – 50,5%, переважно так - 42,2%,переважно  незадоволені 7,3%. 92,7 % батьків відповіли що дітям комфортно в ЗО. Вчителі: психологічний клімат  закладу спрямований на співпрацю 80,6% і 19,4% - загалом так, але співпраця переважно є ситуативною. 90% педагогічних працівників вважає, що керівництво відкрите для спілкування, 65% - керівництво враховує пропозиції щодо підвищення якості освітнього процесу, 65,5% вказали, що у них виникали розбіжності з керівництвом.

 Учні зазначають  з яким настроєм вони ідуть до школи: – 9,4% - з піднесенням, з радістю; здебільшого охоче – 59,4%;  25% - здебільше неохоче, 6,3% - не хочуть ходити до школи. Отже, 31,3% учнів неохоче, або взагалі не хочуть ходити в школу. Думка батьків: діти ідуть до школи в піднесеному настрої з радістю – 29,4%, здебільшого охоче – 40,4%, не проявляє особливих емоцій – 17,4%, здебільшого неохоче – 8,3%. З чим пов'язане небажання дитини йти до школи: взаємини з однокласниками- 23,9%, взаємини з іншими учнями школи – 8,3%, упереджене ставлення з боку вчителя – 11,9%. Крім того учні, у разі виникнення певних труднощів, не бояться звернутися за допомогою до практичного психолога – 7,3%, класного керівника – 92,7%, директора закладу освіти – 27,5%.

 Результати опитування батьків учнів показали, що

54,1% батьків стверджують, що школа враховує їх думку під час ухвалення важливих управлінських рішень, 33%- частково враховує і лише 2,8% вважає, що ніколи не враховує.

33% батьків стверджують, що їх звернення до керівництва розглядалися вчасно і заходами реагування вони задоволені, 22,9% - розглядалися вчасно, заходами переважно задоволені.

Керівником закладу освіти проводиться особистий прийом громадян та здійснюється своєчасний розгляд звернень громадян.

Переважна більшість учителів також переконані, що керівництво та педагогічні працівники співпрацюють та забезпечують зворотній зв'язок щодо їхньої праці.

Інформування учасників освітнього процесу заклад освіти найбільше використовує соціальні мережі –фейсбук сторінка -  54,1%, веб-сайт школи-12,8%. За твердженням батьків, про діяльність школи вони найчастіше дізнаються від класного керівника 82,6% та на батьківських зборах 73,4%.

Пропозиції щодо оцінювання: Достатній рівень

4.3. Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників

Відповідно до штатного розпису заклад освіти укоплектовано кваліфікованими кадрами 100%. Всі педагогічні працівники працюють за фахом.

58,1% медпрацівників задоволені мотиваційними заходами, які практикують у закладі освіти, 41,9% - переважно задоволені.

У закладі освіти організовано роботу з підвищення кваліфікації педагогічних працівників: розроблений план ураховує пропозиції вчителів, на засіданні педагогічної ради розглядаються питання про визнання результатів підвищення кваліфікації. Результати опитування вчителів показали, що вони вважають, що в закладі створені всі умови для постійного підвищення кваліфікації (93, 5%- так та 6,5% - ні%). Що перешкоджає професійному розвитку – жодних перешкод – 80,6%, недостатня матеріально-технічна база – 9,7%,відсутність матеріального заохочення з боку керівництва – 9,7%, опір з боку керівництва – 3,2%

Пропозиції щодо оцінювання: Достатній рівень

Мотивувати вчителів до добровільної сертифікації

4.4.

 Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою

У закладі освіти створені умови для реалізації прав і обов’язків учасників освітнього процесу. Статутом закладу передбачено основні принципи освітнього процесу, визначені права та обов’язки всіх учасників освітнього процесу. Більшість педагогів -  93,5% відмітили, що по відношенню до них жодного разу не було мобінгу,  6,5% - випадки мобінгу траплялися декілька разів за останній рік. 

Більшість батьків вказала, що в закладі освіти їхі права як учасників освітнього процесу не порушуються – 84,4%, а 14,7% вказали, що інколи порушуються, але вирішуються. Частина 34,4% здобувачів освіти зазначила, що в закладі дотримуються їхні права, а 59,4% вказали, що переважно так і 6,3% - не дотримуються.

При опрацюванні анкет учнів можна зробити висновок, що здобувачі освіти залучались до оформлення та дизайну навчальних кабінетів (25%;), форм дозвілля (18,8%), визначення тематики гуртків (6,3%), визначення курсів за вибором (15,6%), вибору профілю навчання (9,4%), режим роботи школи (6,3%).

Функціонує учнівське самоврядування. Створена  «Батьківська рада». Думка учнівського самоврядування завжди є важливою. 

Режим роботи закладу освіти в основному враховує потреби учасників освітнього процесу; розклад навчальних занять відповідає освітнім програмам; гранично допустиме навантаження здобувачів освіти та тривалість уроків відповідають санітарногігієнічним нормам. Результати анкетувань показали, що 21,9% здобувачів освіти  задоволені розкладом занять, 43,8%- переважно задоволені, переважно не задовільняє - 28,1%, цілком не задовільняє – 6,3%. За результатами анкетування батьків 50,5% задоволені організацією освітнього процесу в закладі освіти та 42,2% -переважно задоволені, решта- 7,3%  переважно не задоволені.

Керівництвом закладу освіти створені умови для реалізації індивідуальних освітніх траєкторій здобувачів освіти. Питання забезпечення якості освітнього процесу розглядались на педагогічних радах щодо навчання за індивідуальною програмою розвитку - 5 учнів.

Пропозиції щодо оцінювання: Достатній рівень























 

Адміністрації: При складанні розкладу навчальних занять враховувати Гігієнічні правила

4.5.

 Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності

У закладі освіти розроблено положення про академічну доброчесність освітнього процесу, яке схвалене на засіданні педагогічної ради (протокол від 24.12.2019року №5, затверджене керівником закладу) Учителі та учні проінформовані щодо дотримання академічної доброчесності. Так на питання в анкеті учнів на запитання чи «Проводяться з Вами бесіди про важливість дотримання академічної доброчесності: неприпустимість списування та плагіату, необхідності вказувати джерела інформації, які використовуються тощо» учні відповіли так: так регулярно проводяться-28,8%, так, але не регулярно -43,8%, тільки на початок навчального року – 15,6%, подібні заходи не проводились – 

18, 8%, не розумію про що йдеться – 0%. Педагогічні працівники на запитання «Що Ви робите для того, щоб запобігти випадкам порушень академічної доброчесності серед здобувачів освіти (списування, плагіат, фальсифікація тощо)» відповіли: знайомлю здобувачів освіти з основами авторського права - , проводжу бесіди щодо дотримання академічної доброчесності , на уроках даю такі завдання, які унеможливлюють списування , використовую методичні розробки для формування основ академічної доброчесності, власний приклад .

 Керівництво закладу освіти забезпечує проведення освітніх та інформаційних заходів спрямованих на формування в учасників освітнього процесу негативного ставлення до корупції. Про що свідчить опитування педагогічних працівників які переважною більшістю - 74,2%,проводять інформаційні освітні заходи спрямовані на формування негативного ставлення до корупції;  12,9% зазначили що проводяться виключно інструктажі.

81,3% учнів зазначають, що інформацію про негативне ставлення до корупції вони отримали на уроках, 31,3%- бесіди і 15,6% стверджують, що їх не інформували.

Пропозиції щодо оцінювання: Достатній рівень

За напрямом 4 «Управлінські процеси закладу освіти» - ДОСТАТНІЙ РІВЕНЬ

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.